MEDFISH Serbest Dalış Okulu

Okulumuz

Medfish Serbest Dalış Okulu

Serbest dalış bazıları için delilik, bazıları içinse bir yaşam tutkusudur. Serbest dalış nefes tutularak yapılan eğlence veya müsabaka amaçlı bir dalış aktivitesidir. Her ne kadar kulağa basit gelse de, serbest dalış tekniklerini tam anlamıyla kavramak ve uygulamak pratik gerektirmektedir. Bahsetmeye hiç gerek yok ki katedilen her yeni derinlik, mesafe bir serbest dalgıcın kariyerinde yeni bir meydan okumadır.  Hiç bir alet kullanmadan, en basit şekilde derinlikleri keşfetmek bir çok insan için bu sporu bir meditasyon haline getirir. Boş zamanlarınızda gevşemeniz ve denizle iç içe

olabilmeniz için ideal bir aktivite olan serbest dalış, aynı zamanda uluslararası bir spor dalıdır. Günümüzde bu sporla uğraşan atletler, tek bir nefesle 200 metrenin üzerine dalarak insan vücudunun yeteneklerini ve limitlerini keşfetmektedirler. Medfish Dalış Okulu serbest dalış eğitim standartlarını belirlemiş olan “SSI”  serbest dalış kurslarını başlangıç seviyesinden eğitmenliğin son basamaklarına kadar vermektedir. SSI Serbest Dalış eğitim sisteminin sağlam basamakları sizi acemilikten, usta bir serbest dalgıç oluncaya kadar destekleyecektir.

Neredeyiz?

Medfish Serbest Dalış Okulu

Bodrum, ya da eski adıyla Halikarnassos, Türkiye’nin güneybatısında, Ege Denizi kıyısında yer alan antik bir balıkçı kasabasıdır. Gökova Körfezi’nin girişindedir ve Yunanistan’ın Kos Adası ile komşudur. Bugün ise Bodrum, uluslararası turizmin ve yatçılığın merkezidir. Bodrum yarımadası; yumuşak iklimi ve turkuaz renkli ılık suları ile hava koşullarından etkilenmeyen ideal bir dalış ortamına sahiptir. Bodrum’un billur suları, yazın ortalama 30 metre (26ºC su sıcaklığı) kışın ise ortalama 20 metre (17ºC su sıcaklığı)

Medfish Serbest Dalış Okulu

ile mükemmel serbest dalış koşullarına sahiptir. Üstelik Bodrum’un eğlenceli sosyal hayatı sayesinde, dalmadığınız zamanları da güzel geçirmeniz çok kolay. Çarşısı, birbirinden sevimli kafeleri, barları ve Ege mutfağının tüm lezzetlerini sofranıza taşıyan restoranları ile Bodrum, her geleni kendine âşık eden gizemli bir cazibeye sahip. Bu büyülü turkuaz yarımadada sadece unutulmaz bir dalış eğitimi almakla kalmayacak aynı zamanda eşinizin de hak ettiği tatile kavuşmasını sağlayacaksınız.

Medfish’te Neler var?

Medfish Serbest Dalış Okulu

Medfish Serbest Dalış Okulu dinamik ve statik havuz dersleri için 25 metrelik yarı olimpik yüzme havuzu ile anlaşmalıdır. Havuz antrenmanları sırasında güvenliğiniz için eğitmeniniz dışında bir de cankurtaran ders boyunca hazır bulunacaktır. Havuzun yeri merkezi olduğundan dersler arası zaman kaybı yaşanmayacaktır.

Medfish Serbest Dalış Okulu

Okulumuzun bulunduğu Gündoğan Koyu, her seviye eğitim için uygun derinlikte bir denize sahip. Tüm açık su eğitimlerine dalış teknemiz ile gidiyoruz. Bu sayede dersler arasında hem konfor lu ve rahat bir ortam sağlıyoruz hem de sizler için en güvenli dalış ortamını sağlamaya çalışıyoruz.