Cengiz Kurt

Cengiz dünyanın pek çok yerinde, efsanevi dalış noktalarında dalmış ve hep nefes kesen görüntülerin peşinde koşmuş.

Cengiz Kurt mimarlık ve tasarımla ilgilenenlerin yakından tanıdığı bir isim. Ama pek az kişi Cengiz’in içindeki inanılmaz doğa tutkusundan haberdar. Cengiz hayatı dolu dolu yaşamayı sevenlerden biri. Bugüne kadar bir çok hobiyle uğraşan ve boş zamanlarında soluğu dışarda alan Cengiz, su altını seneler önce serbest dalışla keşfetmiş. Maviliğe olan tutkusu sonralarda onu scuba’ya ve kamerasıyla beraber gördüğü güzellikleri kaydetmeye yönlendirmiş. Dünyanın pek çok yerinde, efsanevi dalış noktalarında dalmış ve nefes kesen görüntülerin peşinde koşmuş. Serbest dalış tutkusu hep taze kalan Cengiz, oğlu Ömer’le beraber geçtiğimiz günlerde Medfish’in Level 1 programında misafirimiz oldu.

Üç günlük programımızda ağırlıklı olarak serbest dalışın temel tekniklerine odaklandık. Geçmişte çok daha derin dalışlar yapan Cengiz’in altyapısını sağlamlaştırıp, serbest dalış becerilerini hem çok daha güvenli hem de bir o kadar eğlenceli bir yola soktuk. Bu kurs sırasındaki derinliğimiz 15m ile sınırlı olsa da, Cengiz’in daha derinlere artık rahat rahat dalabileceğini söyleyebiliriz.

Biz Cengiz’le beraber dalmaktan çok keyif aldık ve tekrar dalmak için sabırsızlanıyoruz. Cengiz, Amorgos için çantanı hazırlamaya başla, derinler bizi bekliyor!

 

Cengiz Kurt