Mehmet Arıkök

Mehmet Arıkök1978 yılında doğan Mehmet Arıkök serbest dalışa 6 yaşında babasıyla beraber başladı. Mehmet 2000 yılından bu yana serbest dalışın sırlarını öğrenmek ve öğretmek için dünyanın çeşitli yerlerine seyahat ediyor. 2005 senesinde Akdeniz serbest dalgıçlarını bir araya getirip, tüm katılımcıların bilgilerini paylaşabilmeleri için üç arkadaşıyla beraber internet üzerinde medfish.com sitesini kurdu. Bu grup aynı zamanda Türkiye’de sürdürülebilir ve seçici balıkçılığı yaymak ve geliştirmek için amator-balikcilik.com sitesini de kurdu.

En büyük tutkularından biri serbest dalış olan Memo, boş zamanlarında serbest dalış yarışmalarına katılmayı ve antrenman yapmayı seviyor. Bugüne kadar AIDA International ve CMAS yarışmalarında farklı disiplinlerde toplam 16 tane Türkiye rekoru kırdı. Italya’nın Ischia Adası’nda düzenlenen 2015 CMAS Dünya Şampiyonası’nda da “Paletsiz Serbest Dalış” kategorisinde dünya üçüncülüğü elde edip ülkemize bronz madalya kazandırdı. Ayrıca Mısır’ın Dahab kıyısındaki en önemli serbest dalış noktası olan 94 metre derinliğindeki “Blue Hole”un dibine tek nefeste inmeyi başarabilen ilk ve tek Türk oldu.

Okulumuzun demirbaşı Mehmet Arıkök, Scuba Schools International’ın (SSI) uluslararası serbest dalış eğitim direktörlerinden biri olup, ilk yardım eğitmen eğiticisi ve bir deniz aşığıdır.